Jdi na obsah Jdi na menu
 


Češi v Piligrimu

3. 9. 2009
ČEŠI V PILIGRIMU

 Česká misijní organizace „Nehemia“ už několik let posílá své misionáře do centra dětské rehabilitace „Respublika Piligrim“ v Mariupolu.

Po dvoutýdenním pobytu v kruhu bývalých opuštěných dětí se obyvatelé Evropy rozhodují, že zdokonalí svou ruštinu a zasvětí se službě na Ukrajině.

Obrazek

Obrazek

        
      

Obrazek

Obrazek


Veronika, Daniela, Michal a Pavel přijeli z různých měst České republiky – z Pardubic, Lysé nad Labem, Poličky a Olomouce. Farníci církví těchto nevelkých evropských měst celý rok sbírali finance, aby mohli poslat své služebníky na misionářské pastviny. Pro někoho to byl už třetí pobyt v „Piligrimu“, pro někoho druhý. Dokonce i těm, kteří stanuli na prahu „Piligrimu“ poprvé, se tento dům stal vlastním. Ale co je nejdůležitější, stali se jim drahými sirotci, kteří jako houby nasávají lásku.

Michal se s námi podělil o své zážitky z pobytu v centru: „Cítíme, že je tady Bůh. Já sám jsem z nevěřící rodiny, mám, co bych těmto výrostkům řekl.“

Obrazek
Obrazek
U pomníku - Výroba dárků
Veronika s klukama
Obrazek
Obrazek
Michal s pastorem Gennadijem
Sestra Daniela

Cíl české výpravy byl začlenit se do hutného letního programu, který byl pro Piligrimovce připraven. Hosté z bratrské slovanské země přivezli stolní hry, materiál na výrobu náušnic a korálky. Jedna z hlavních priorit českých misionářů - mluvit dětem o Ježíši Kristu, o tom, že Bůh má pro ně úžasný plán a skvělý osud. Každému dítěti přivezli dárek. Dobrou tradicí se v „Piligrimu“ stal „Den České republiky“, tento den představovali svou zemi, ukazovali prospekty a pohlednice, mluvili o svých městech, která mají dlouhou historii.

Společně s dětmi jezdí Evropané na fotbal, na exkurse, ale také s nimi jí a spí v jejich pokojích. Za dva týdny se k nim děti citelně připoutaly, proto rozloučení doprovázely slzy.

Nehledě na to, že česká misijní organizace „Nehemia“ nezajišťuje každému svému misionáři dětský domov, kam by se vždy opakovaně vracel, jsou čeští hosté radikálně rozhodnuti, že příští rok přijedou právě do „Piligrimu“.

 

 

Bůh Vám žehnej

pracovníci a děti z „Respubliky Piligrim“

http://www.m-x.org.ua/